SKCZ

Oprava produktů

Tipy na opravu oblečků, postrojů a obojků

Při výrobě Hurtta produktů myslíme i na životní prostředí. Vyrábíme odolné produkty s dlouhou životností, abyste si s nimi užili spoustu zábavy. Našim cílem je přemýšlet v dlouhodobém horizontu kvůli pejskům, lidem i naší planetě. Podporujeme šetrnou údržbu produktů a jejich opravy.

Za skvělý nápad považujeme předávání produktů dalším psům, případně recyklaci za účelem likvidace produktů, které jsou na konci své životnosti.

 

Bundy a pláštěnky

Oprava vnější vrstvy

Očistěte celý obleček nebo jen část, kterou budete opravovat, v souladu s instrukcemi pro praní v ruce nebo v pračce uvedenými na etiketě každého produktu. Pokud to vypadá, že požkození by se mohlo v pračce rozšířit, vyperte oblečky v ruce. Nechte produkt úplně vysušit, aby se s ním lépe pracovalo a zamezilo se uvolnění lepených částí. Okraje roztržené části ručně sešijte pár stehy, aby držely na místě. Ustřihněte kousek samolepicí voděodolné látky tak, aby přesahoval opravovanou část alespoň o 1 cm. Položte si produkt na rovný podklad, odstraňte ochranný podklad samolepicí látky a přilepte ustřihnutý kus na poškozenou část produktu podle návodu.

Oprava tepelné vrstvy nebo vnitřní podšívky

Pokud je tepelná vrstva pouze lehce poškozená, nemusí být opravována. Pokud je poškozena velká část, doporučujeme roztržené okraje sešít několika stehy. Ruční šití je dostatečné, protože tepelná vrstva není voděodolná, jako vnější část oblečků. Při šití dbejte na to, abyste nepoškodili vnější vrstvu a nenarušili tím její voděodolnost.

Oprava rozbité přezky

Změřte šířku popruhu a pořiďte pro novou přezku. Pokud je nutné vyměnit obě strany, doporučujeme kontaktovat místního krejčího. Výměnu jedné přezky hravě zvládnete sami.

Popruh je vždy zakončen švem. Odstraňte stehy nebo ustřihněte konec popruhu. Pokud jste se rozhodli pro ustřihnutí, konec opalte, aby se zabránilo třepení nití. Odstraňte rozbitou část, vyměňte ji za novou a popruh znovu provlékněte. Nový popruh nemusí být sešitý.

Oprava příliš dlouhých gumiček na nohy

Gumičky na nohy se mohou příliš roztáhnout, ale dají se jednoduše zkrátit uzlem. Pokud by uzlík psovi vadil, škrábal ho, či tahal jeho chlupy, je vhodné gumičky zkrátit zapošitím. Jestliže gumičky již ztratily svou schopnost elasticity, můžete je vyměnit celé. Doporučujeme se poradit s profesionálem.

 

Postroje

Oprava rozbité přezky postroje

Změřte šířku popruhu a pořiďte novou přezku. Pokud je nutné vyměnit obě strany, doporučujeme kontaktovat místního krejčího. Výměnu jedné přezky hravě zvládnete sami.

Popruh je vždy zakončen švem. Odstraňte stehy nebo ustřihněte konec popruhu. Pokud jste se rozhodli pro ustřihnutí, konec opalte, aby se zabránilo třepení nití. Odstraňte rozbitou část a vyměňte ji za novou a popruh znovu provlékněte. Nový popruh nemusí být sešitý.

 

Obojky

Oprava rozbité přezky obojku

Změřte šířku popruhu a pořiďte novou přezku. Pokud je nutné vyměnit obě strany, doporučujeme kontaktovat místního krejčího. Výměnu jedné přezky hravě zvládnete sami.

Popruh je vždy zakončen švem. Odstraňte stehy nebo ustřihněte konec popruhu. Pokud jste se rozhodli pro ustřihnutí, konec opalte, aby se zabránilo třepení nití. Odstraňte rozbitou část a vyměňte ji za novou a popruh znovu provlékněte. Vyměňte poškozenou přezku za novou a znovu ji navlečte.

  • 1