SKCZ

Recyklace a udržitelnost

Pošli to dál!

Produkty Hurtta jsou navrženy tak, aby odolaly času i nošení, protože psi si hrají, pracují a trénují tvrdě. Čím vyšší kvalita, tím déle oblečky nebo vybavení vydrží a v dlouhodobém měřítku tak značně snižují negativní dopad na životní prostředí. Proto říkáme, že čím déle je zbožňujete, tím lépe pro planetu.

Zavázali jsme se také ke snižování dopadů našich obalových materiálů na životní prostředí využitím udržitelného balení, kdykoli je to možné. Naším cílem je kompletně přejít na udržitelné obaly do roku 2028.

Povzbuzujeme i další majitele psů, aby si také přisvojili udržitelné návyky. Když naše produkty používáme na maximum, opravujeme je (pokud to lze) a na konci jejich životnosti je recyklujeme, snižujeme tak svou závislost na skládkách, šetříme suroviny a konec konců chráníme naše společné hřiště – naši planetu – pro další generace psů i pejskařů.

Třiďte a recyklujte produkty Hurtta a obaly

Oblečky a doplňky Hurtta jsou skvělé i z druhé ruky

Oblečky a doplňky Hurtta jsou skvělé i z druhé ruky

Všichni víme, jak štěňata rychle rostou, což znamená, že ze své první výbavy nevyhnutelně vyrostou. Ale to, že je produkt pro Vašeho psa moc malý, ještě neznamená, že bude malý i jinému pejskovi. Zeptejte se přátel a rodiny nebo se poohlédněte po vhodně velkém psovi na místním psím výběhu.

Pokud je produkt v dostatečně dobrém stavu, můžete jej dokonce prodat nebo darovat, protože po produktech Hurtta bývá často velká poptávka. I když Váš produkt Hurtta potřebuje pár oprav, může mít před sebou ještě další život a může nějakou dobu posloužit dalším malým dobrodruhům.

Pokud Váš produkt Hurtta není pro další použití vhodný, nebo materiály již nelze opravit, můžete jej zanechat v místě určeném pro recyklaci textilu. Pro recyklování znovupoužitelných textilií hledejte nádoby označené „oblečení a doplňky“. Mějte na mysli, že zde může být akceptováno pouze nepoškozené a čisté vybavení.

Pokud je výbava příliš obnošená a není už použitelná, vyčistěte ji, pečlivě ji zabalte do plastového sáčku a zanechte v místě sběru textilu. Špinavé, neopravitelné vybavení by mělo být zlikvidováno v koších na směsný odpad.

Třiďte a recyklujte obalové materiály

Třiďte a recyklujte obalové materiály

Recyklovat obalové materiály je pro životní prostředí mnohem příznivější, než je jednoduše vyhodit. Touto cestou mohou být suroviny znovu použity a pomáháte tak šetřit přírodní zdroje. Při třídění a recyklaci jednoduše postupujte podle symbolů na obalu produktu.

Visačky a kartonová ramínka roztřiďte do košů na papír. Není třeba odstraňovat pásky, háčky nebo štítky. Hnědé papírové šňůrky také patří do papíru, ale veškeré tkané provázky patří do směsného odpadu.

Obal, který se dá recyklovat do košů na papír, můžete rozpoznat podle kódů vytištěných v trojúhelníkovém symbolu recyklace, např. lepenkové a papírové obaly PAP 21, PAP 22 a vlnité lepenkové obaly PAP 20.

Třiďte a recyklujte ochranné plastové sáčky

Třiďte a recyklujte ochranné plastové sáčky

Plastové sáčky, které se používají jako ochrana produktů během přepravy, třiďte a recyklujte do košů na plast. Plastový sáček musí být čistý, před tříděním však není třeba odstraňovat pásku nebo nálepky. Obal, který se dá recyklovat do košů na plast, můžete poznat podle kódů vytištěných v trojúhelníkovém symbolu recyklace, např. LDPE 4 a PP 05.

Vše zbývající se považuje za směsný odpad

Vše zbývající se považuje za směsný odpad

Po předchozích krocích nezbude moc, ale zbývající části obalu by měly být vyhozeny do směsného odpadu. Jedná se například o nylonovou šňůru a černý háček závěsného štítku nebo elastickou šňůrku držící produkt na lepenkovém věšáku. Pokud balení výrobku obsahuje malý sáček silikagelu, který pohlcuje vlhkost, ten patří do směsného odpadu také.

Dříve než je vyhodíte, zvažte, zda se nemohou znovu použít

Dříve než je vyhodíte, zvažte, zda se nemohou znovu použít

Před vyhozením obalových materiálů do koše na směsný odpad zvažte, jestli se nedají využít i jiným způsobem. Například gumička se dá použít na sepnutí vlasů.

Více tipů, jak již nepoužitelné produkty využít, najdete ZDE.

  • 1