SKCZ

Recyklace a udržitelnost

Naše tajemství dlouhodobého využití produktů

Produkty Hurtta jsou vyrobené tak, aby vydržely mnohá dobrodružství. Pokud váš pes ze své výbavy vyroste, doporučujeme Vám, abyste ji předali jinému psovi, nebo zkusili najít jiné kreativní využití produktu či materiálů, z kterých je vyroben. Čím více užitku a zábavy s výbavou zažijete, tím ohleduplnější jste k životnímu prostředí.

 

 

Znovupoužití poškozených produktů Hurtta

Pokud produkt nemůže být opraven nebo předán dalšímu majiteli, dá se využít jinými způsoby. Například podšívka pláštěnek se dá použít jako ručník na tlapky. Reflexní potisky z vnější látky oblečků se dají použít jako bezpečnostní reflexní prvky na věci, které nejsou reflexní. Psi mají také rádi hračky, které se dají bezpečně roztrhat. Jaký lepší materiál na výrobu takové hračky si můžete přát? Předtím, než se pustíte do výroby hračky, materiál pečlivě vyčistěte.

Ručníky na tlapky

Ustřihněte dostatečně velké kusy podšívky. Sešitím okrajů na šicím stroji zabráníte jejich roztřepení. Utírejte jimi zablácené tlapky vašeho psa, když přijdete z procházky.

 

127232988 10157740547357006 8520104646324549485 n

 

Reflexní šátek

Ustřihněte dostatečně velký trojúhelníkový kus vnější látky s reflexními nálepkami. Pokud je to nutné, sešijte okraje, aby se netřepily a odstraňte případné stahovací šňůrky. Přeložte a sešijte dlouhou stranu trojúhelníku tak, aby vznikla mezera na protažení stahovací šňůrky. Délku šňůrky upravte podle obvodu krku vašeho psa. Myslete při tom na jeho pohodlí, nechte ji trochu delší a konce šňůrky svažte uzlem. Pokud chcete, můžete ustřihnout stejně velký kus z vnitřní látky a oba kusy sešít dohromady. Tato vnitřní část může být upravena stejným způsobem.

 

Závěsné odrazky (mírně obtížnější na výrobu)

Vystřihněte dva kruhové nebo trojúhelníkové kusy vnější látky s reflexními prvky. Okraje dílů sešijte k sobě a nechte 2-3 cm volné jako otvor pro smyčku. Odrazku nastavte tak, aby švy zůstaly uvnitř a vycpěte ji. Připravte si 5-10 cm smyčku ze stahovací šňůrky a svažte konce dohromady. Uzel umístěte do odrazky a otvor zašijte. Připevněte odrazku na novou výbavu psa nebo třeba na váš batoh.

 

Reflexní záplaty

Vystřihněte požadovaný tvar z vnější látky s reflexními prvky. Našijte tuto záplatu na roztrženou oblast produktu. Místo může být vyztuženo lepící páskou, ale ta nemusí vydržet používání a praní.

 

Udržitelnost

Jednou z našich snah o udržitelnost je využívání zbytků výrobních materiálů, které ostatní považují za odpad. To je hlavní myšlenka naší nové ZHERO kolekce. Začali jsme vyrábět propagační produkty, jež jsou ze 100 % tvořeny zbytky materiálů. Nejlepší ze všeho je, že ZHERO kolekce nám pomáhá dojít k našemu vytyčenému cíli: stát se společností naprosto bez výrobních zbytků.

Udržitelnost je důležitá část všeho, co ve společnosti Hurtta děláme. Čím zdravější je naše planeta, tím více psů si může užívat její přírodní zázraky.

Snaha o ochranu přírody také ukazuje na kolektivní zodpovědnost, o kterou bychom my, výrobci i zákazníci, měli usilovat. Je to náš první krok k úplnému využití výrobních zbytků. Místo abychom kupovali levné propagační materiály, které – jak víme – často skončí v koši, navrhli jsme své vlastní výrobky, z kterých se lidé budou těšit a budou je chtít využívat. To je přitom základní princip každého produktu značky Hurtta. Naši novou kolekci tvořenou výrobky výhradně z přebytečného výrobního materiálu jsme nazvali ZHERO!

HurttaZheroKeyLoop AW21HurttaZheroPouchBag Group AW21 2HurttaZheroNeckStrap AW21

ZHERO collection není určena k prodeji.

  • 1